TRM Canigest

199 Kč 345 Kč od 199 Kč 173 Kč bez DPH 300 Kč bez DPH od 173 Kč bez DPH
Objednáno Skladem (> 5 ks) Zvolte variantu
Objem stříkačky
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

TRM CANIGEST - Nejúčinější řešení průjmu u psů a koček všech velikostí.

  • Rychlá a účinná úleva od průjmů
  • Proti průjmům a krvácivým průjmům
  • Vhodné pro psy a kočky všech velikostí (koťata, štěňata)
  • Tradiční produkt z Irska
  • Topseller na zahraničním trhu (Velká Británie, Irsko)
  • Jasná volba veterinářů ve Velké Británii a Irsku

Detailní informace

Detailní popis produktu

TRM CANIGEST probiotická pasta řešící problém zaživání psů a koček

 

CANIGEST je doplňkové krmivo pro psy a kočky, skládající se z probiotika, prebiotika, glutaminu, kaolinu a pektinu. Krmný doplněk je vhodný pro krmení psů a koček, kteří mají potíže se zažívacím traktem. Stres, dieta či jiné náročné změny by mohly mít vliv na střevní mikroflóru, proto probiotikum pomáhá obnovit úroveň prospěšných bakterií ve střevě. Studie ukázaly, že doplnění prebiotika jako jsou Fructo Oligosacharidy Oligosaccharides a Mannan Oligosacharidy zýší počet pomocných bakterií v tlustém střevě a zároveň sníží počet škodlivých bakterií. Kaolin a pektin působí jako absorbant (stavící produkt), který pracuje na vazbě škodlivých bakterií toxinu a odstraňují je ze střeva. Glutamin hraje důležitou roli pro zdraví imunitního systému, zažívacího traktu a svalové buňky. Působí jako prostředník ve vývoji střevní epitelové buňky. Stres působící na střevní buňky trávícího traktu může zvýšit potřebu glutaminu v těle, který nahrazuje buňky vnitřní vrstvy trávícího traktu. 

 

Složení: řepkový olej, kaolín, frukto oligosacharicy, mannan oligosaharicy, pektin, glutamin, pečené maso, aroma, Enterococcus feacium (NCIMB 10415): 6,6 x 1011 CFU na 1 kg, 6,6 x 108 VFU na g.

 

Dávkování: CANIGEST se podává přímo do tlamy psa po dobu 5 dnů nebo dle doporučení Vašeho veterináře. Nebo můžete stříkačků přidat do krmiva.
štěňata a kočky: 1-2 ml 2-3 krát denně
dospělí psi: 2-5 ml 2-3 krát denně

Stříkačka obsahuje 30ml

Trpí Váš mazlíček trávicími potížemi?

Poruchy trávicího traktu a gastrointestinální onemocnění psů a koček mohou být způsobeny různými příčinami, které spolu nemusí souviset a mohou se například projevovat akutním či chronickým průjmem, zvracením nebo anorexií.

Tato onemocnění mohou být způsobena nevhodnou potravou, různými bakteriálními nebo virovými infekcemi, toxiny, antibiotiky, ale i parazity jako je například Lamblie střevní (Giardia intestinalis), patřící mezi časté parazity, napadající právě sliznici střeva psů a koček. Mezi další faktory mající vliv na zažívání vašeho mazlíčka patří stres. Ten může být jako následek odstavu mláděte od matky, změny prostředí nebo i krmiva.

Všechny tyto faktory tak mohou narušit střevní mikroflóru psů a koček. V tomto případě můžeme ať už jako součást léčby nebo preventivně využít podporu probiotik, které nám pomohou navrátit správnou mikroflóru střevní sliznice.

Užíváním pasty CANIGEST docílíte obnovy a zachování sliznice střeva včetně prospěšných bakterií a tím tak podpoříte správný chod gastrointestinálního traktu.

 

PROBIOTIKA

Probiotika jsou mikroorganismy, které prospěšně ovlivňují hostitele tím, že zlepšují jeho střevní mikrobiální rovnováhu. Jedná se zejména o prospěšné bakterie a kvasinky, které mohou být přidávány do běžného krmiva.

Jednou z nejtypičtějších bakterií mikroflóry tenkého střeva psů je Enterokok. Enterococcus faecium SF68 (kmen NCIMB 10415) je bakterie mléčného kvašení, která může inhibovat růst a adhezi celé řady enteropatogenů včetně enterotoxigenní Escherichia coli a dalších zástupců rodů Salmonella, Schigella a Clostridium. Tento enterokok je proto užitečným mikroorganismem v antidiarhální terapii. Ve studii Benyacoubb at. al. bylo zjištěno, že tento mikroorganismus (bakterie) dlouhodobě zlepšuje funkci imunitního systému u mladých psů. Studie také uvedla, že Enterococcus faecium by mohl zlepšit obrannou imunitní reakci proti různým infekcím prodělaných v různých stádiích života zvířete.

PREBIOTIKA

Prebiotikum je nestravitelná složka potravy, která pozitivně ovlivňuje hostitele selektivní stimulací růstu a aktivity jedné nebo omezeného počtu bakterií v tlustém střevě, a tak zlepšuje zdraví hostitele.
Prebiotika jsou prospěšná pro zdraví těla, protože působí jako substrát pro mikroflóru tlustého střeva, čímž prospívá celkovému zdraví gastrointestinálního traktu. Studie prokázaly, že doplňování probiotik, jako jsou fructooligosacharidy (FOS) a mannanoligosacharidy (MOS) mohou zvýšit počet prospěšných bakterií v tlustém střevě, během toho, co budou eliminovat bakterie škodlivé. Používáním doplňku FOS se zvýšil počet bifidobakterií, zatímco MOS pomáhají při rezistenci před patogenní kolonizací. Průzkum prováděný Swanson et. al. uvedl, že MOS a FOS jsou probiotika, která mají velmi pozitivní efekt na střeva u psů. Přidáváním do potravy napomáhají zdraví střeva tím, že bohatě obměňují mikrobiální populaci, posílením imunity a snížením koncentrace hnilobných látek. Mají velmi dobré využití u geriatrických pacientů a mláďat v době odstavu.

PEKTIN

Pektin je vláknina obsažená v potravě, který bakterie tlustého střeva fermentují na mastné kyseliny s krátkým řetězcem (SCFA), včetně acetátu, propionátu a butyrátu. Tyto mastné kyseliny jsou významným zdrojem energie pro epiteliální buňky vystýlající gastrointestinální trakt. Výzkum účinků SCFA na střevní morfologii a funkci zjistil, že právě acetát, propionát a butyrát stimulují vstřebávání sodíku a vody. Butyrát je navíc vhodným energetickým zdrojem pro epiteliální buňky střeva, což představuje asi 70 % celkové spotřeby energie.

GLUTAMIN

Glutamin je aminokyselina, hrající roli zejména ve zdraví imunitního systému, zažívacího traktu a svalových buněk. Působí jako zprostředkovatel ve vývoji intersticiálních epiteliálních buněk. Stresem vyvolaný podrážděný střevní trakt, tak požaduje zvýšenou potřebu glutaminu.

Doplňkové parametry

Kategorie: TRM pro psy a kočky
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
N Avatar autora | 14.10.2019
Zastavil silný průjem - co víc si přát?
5
Avatar autora | 14.10.2019
ROZHODNĚ DOPORUČUJI!!! Již po druhém dnu používání se náš pejsek cítil o 100% lépe.
5
O Avatar autora | 14.10.2019
Nejdříve jsem byl skeptický protože jsem značku neznal, ale po odzkoušení velké nadšení!!! Nyní používám i stride plus na moje bolavé kyčle a hle zázrak ono to funguje!!

Thoroughbred Remedies Manufacturing Ltd.

Irský výrobce superpremiových suplementů se stálou kvalitou a prokazatelnými úspěchy nejvyšších soutěží ať už jsou to dostihy na úrovni gruppe 1 nebo olympijská vítězství na poli parkuru atd...