Vítězný kůň Ramssio zaběhl 4. nejrychlejší čas v historii St. Legeru

Český hnědák, pod sedlem Jana Vernera, ze stáje Hrubý, dokázal  neuvěřitelné.

Tříletý Ramssio uhranul Chuchli se svým nevídaným předstihem o 10 délek. Byl to pouhý šestý start jeho kariéry, když zbořil pole v St. Legeru s časem 2:56,77.

190908_ch_0473 

V nedělním derby se Ramssio jednoznačně zařadil na list velkým jmen.  Zraněného Davida Lišku v sedle nahradil žokej Jan Verner, který až do závěru, narozdíl od svých soupeřů, jezdil pouze rukama. I když si Jan Verner 300 metrů před cílem připravil bičík, nebylo ho třeba. Nikoho dalšího vedle sebe neviděl. Hřebec, finišující ve vnější linii, přidával stále na tempu, a klasické derby se tak měnilo v jedinečnou podívanou. Náskok společně s nervozitou rostl a 100 metrů před cílem se Verner vztyčil vítězně ve třmenech. Dostih byl u konce.  S jakou lehkostí - o 10 délek.

"Chtěl jsem s finišem co nejdéle počkat, aby mi Ramssio nezačal vpředu koukat. On se však prostě rozjel. Mohl jsem sedět úplně v klidu, ale jak uslyšel tribuny, začal stříhat ušima, tak jsem nechtěl nic nechat náhodě" popisoval VernerDodal, že kdyby ho pobídnul bičem, snad by i vzlétl.

190908_ch_0515

Tento krásný hřebec pod péčí Františka Hrubého je nepochybně velmi rozmazlován tou nejvybranější péčí, ať už jde o přísun multivitamínu TRM SPEEDXCELL 3.75L , nebo doplňováním elektrolytu TRM SUPERLYTE 3,75L a látek neutralizující kyselinu mléčnou ve svalstvu koně. TRM NEUTRACID 3,75 L